Ochutnávka

ZDARMA

EBOOK

7 KROKŮ KE ZDRAVÍ

Jsem uznávaná výživová poradkyně. Absolvovala jsem kurzy pohledové diagnostiky, výživového poradenství, ayurvédské kuchyně... Tématem výživy se zabývám 10 let. A blablabla... TAKHLE NE! Možná jsou toto důležitá data, ale pro mě nic neříkající o mně... Se mnou na těchto kurzech bylo 20-30 lidí, ale pohled a zkušenosti máme každý jiné.

A to důležité je, KDO DOOPRAVDY JSEM, PROČ DĚLÁM TO CO DĚLÁM A JAK A S ČÍM MOHU POMOCI VÁM! Věřím, že to co Vám mohu skutečně nabídnout, jsou pouze moje zkušenosti a prožitky, které jsem zažila já sama či se svými klienty. Pro mě to je taková osobní životní garance :-)

 

Takže znovu a trošku jinak!

  

Před deseti lety se můj život zúžil na boj o holý život. Měla jsem krátce před maturitou a půl roku jsem často navštěvovala svou obvodní lékařku se stále stejnými příznaky. Těmi byly průjem, úbytek váhy, fleky po těle, neustále zvýšená teplota a velká únava. Důvod dle mojí lékařky byl stres z maturity, vysoké školy a důležitých zkoušek. 

Po maturitě jsem měla již 20 kg dolů, což na mě bylo vidět na první pohled. Z mých standardních 60 kg jsem vážila 40 kg. Okamžitě mě přijali do nemocnice s podezřením na zánět střev. První kolonoskopické vyšetření toto potvrdilo, nebylo ale zatím jasné, o jaký zánět se jedná. Po týdnu na interně jsem zhubla dalších 6 kg, celé dny i noci kapačky do žíly, výživa sondou, ale mohla jsem se pohybovat po oddělení se stojanem a jít třeba i na záchod. Bohužel tato léčba selhala a já zkolabovala...

S tlakem 60 na 40 mě převáželi na JIP, prošla jsem si klinickou smrtí a následným procitnutím... Ztratila jsem přes litr krve. Hadičky plné léků zavedené do tepny pod klíční kost, transfuze, zacévkování... Nikdy jsem si nepřipadala tak bezmocná jako tehdy. Nebyla jsem schopná podat si hrnek s čajem, dojít si na záchod ani se umýt. Byla jsem několik týdnů kompletně odkázaná na pomoc druhých. Hlavou mi stále běžela jen jedna věta "CHCI ŽÍT". Prosím vraťte to zpět, já chci žít...

Následné vyšetření potvrdilo diagnózu Crohnova choroba. 

Po měsíci mě propustili. Pamatuji si, že to byl pátek a já dostala léky, abych mohla do lékárny až začátkem příštího týdne. Byla to taková malá igelitka plná platíček s léky a rozpis na A4. Celkem 34 tabletek denně! Vize byla taková, že mi jich natrvalo zůstane asi polovina. Bylo mi 19 let a jedla jsem víc léků než moje babička a děda dohromady!

 

Takto vypadalo celé mé tělo...

Nastoupila jsem na vysokou školu a mým jediným snem bylo závodně tancovat... Ale nemoc se mi vracela a moje reakce na léčbu byla horší a horší. Imunosupresiva mi spuštěla silné migrény. Kortikoidy jsem nemohla dlouhodobě užívat v takových dávkách, jak jsem potřebovala a udržovací léky mi nestačily. Zařadili mě tedy mezi pacienty s nárokem na biologickou léčbu. Je to nejmodernější léčba, která dosud existuje. Tato léčba byla pro mě pár měsíců úspěšná, ale... Atopický ekzém, lupénka, seborea a vypadané vlasy. To byl výsledek po půl roce této léčby. Další 3 autoimunitní nemocni! Můj organismus se zbláznil.

VIZE: "Dokončete s individuálním plánem vysokou školu, ať máte uplatnění. Zažádejte si o invalidní důchod, to by Vás mělo podpořit. Musíte užívat antikoncepci, pořád. Děti mít určitě nebudete, to by byl pro Vás života ohrožující stav. Dále žádná fyzická zátěž, přísná bezzbytková strava... No a v léčbě pokračujeme dál, to se upraví, nic dalšího neexistuje, takže musíme. Hlavní je, že ta střeva jsou dobrá. 5 průjmů denně, to je úspěch a ten ekzém vyřeší snad na kožním nějakými lokálními kortikoidovými mastičkami a kupte si krásnou paruku. To bude lepší, uvidíte."

X

MOJE PŘÁNÍ: BÝT KRÁSNÁ, ZDRAVÁ A PŘITAŽLIVÁ! MÍT PŘÍTELE, RODINU A DĚTI! TANCOVAT! ŽÍT ŽIVOT NAPLNO!

Titulovaná s troškou zachráněných a nafoukaných vlasů...

Vize okolí nebyla v souladu s mým přáním! Vysokou školu jsem sice dokončila, ale šťastná jsem nebyla:-( Dodnes si pamatuju slova jedné zdravotní sestry: "Na Crohna se naštěstí neumírá, ale bohužel trpět budete celý život".

Toto mě opravdu čeká dalších třeba 50 let, než umřu? 

  

Jednoho dne mi to všechno začalo dávat smysl. DEJ TĚLU, CO POTŘEBUJE A ONO SE UZDRAVÍ. Pochopila jsem, když nebudu svému tělu házet klacky pod nohy, nebude mít důvod být nemocné!  Všechny preparáty chemické i přírodní jsem přestala užívat..

ZMĚNILA JSEM STRAVU A DÍKY TOMU I PŘÍTUP K SOBĚ SAMÉ!

Všechno mě zajímalo a zajímá... VODA - filtrovat, nefiltrovat, jak filtrovat a kolik ji pít? ŽIVÁ STRAVA - ano, ne, B12, kde vzít bílkoviny, stačí to i např. v těhotenství? VEGANSTVÍ - ano či  ne, kvalita masa, mléka, je to přirozené, je člověk masožravec či býložravec?  SUPERPOTRAVINY - co to je za marketingový název, nebo je to pravda, fungují a jak? PALEOSTRAVA - tak to už je úplně padlé na hlavu:-) BIO - podfuk či pravda, drahé či opravdové?

Slyšela jsem už mnoho příběhů, jak jednomu člověku zafungovali čínské bylinky, jinému makrobiotika a dalšímu vitariánství na stejný problém. Jak je to možné?

Mockrát jsem se setkala s přístupem: "Vidíte ty Vaše výsledky, je opravdu potřeba omezit cukr a kofein atd.", ale já se ptám proč? Jaká je příčina, proč má člověk potřebu konzumovat tolik cukru a kofeinu? Kde je příčina a jak ji odstranit? Když takovou cestu najdeme, nejedná se o cestu omezení, ale uzdravení!

Zjistila jsem, že to není jenom o jídle. Vnímám stravování jako příběh! Každý z nás je jedinečný a jeho tělo také. Ano, máme společné fyzické základy, ale zkušenosti a vnímání každý jiné. To jsou věci neviditelné, ale hrají důležitou roli. Ani naše játra neumějí žít sama, jsou součástí celého těla, a tak je potřeba ho i vnímat, jako celek.

 

  • Neřídím se tabulkami a ani klientům nedávám tabulky a nařízení!
  • Hledám cestu s klienty "jak jíst, abychom mohli žít naplno" a nestrávit půl života v kuchyni!
  • Mojí hlavní hodnotou je přirozenost!

 

Hledám pří-CHUŤ ŽIVOTA každého klienta!

SEČTENO A PODTRŽENO:

  • Dneska jsem ŠEST LET úplně bez léků, bez příznaků Crohnovy nemoci... ZDRAVÁ!
  • Mám dvě krásné děti! 3 letou dcerku Elišku a malého Marca.
  • Několik let jsem dělala aktivně taneční mistrovou, sen splněn :-)

Zkrátka prognóza lékařů, statistika ani vize mého okolí nenaplněna! 

Celý tento projekt, jsem vytvořila, abych poslala do světa můj příběh a příběhy dalších lidí, kteří dokázali změnit svůj život!

Děkuji, že jste četli až do konce... tedy do konce této stránky:-) 

 

Máte chuť na ochutnávku?

Napsala jsem pro Vás EBOOK 7 KROKŮ KE ZDRAVÍ, který si můžete stáhout ZDARMA.

 

Nezapomeňte, že teorie je pouze teorie. Až skutečná změna položek v nákupním košíku, jiné recepty a jiné stravovací návyky ve Vašem životě nastartují změnu.

Touto změnou Vás umím provést během 14 dní ve svém PROGRAMU JAK SE(BE) UDRAVIT.

"Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky." Albert Einstein

 

 

MILUJI ŽÍT ŽIVOT NAPLNO!

A JÍDLO JE MÝM PALIVEM PRO TUTO JÍZDU!